Tırnak Batması

Ayak sağlığını ciddi olarak tehdit eden tırnak batması rahatsızlığı, Ayak Sağlığı Bilimi (Podoloji) ve Ayak Sağlığı Uzmanı’ nın (Podolog) temel alanlarından biridir. Kesinlikle profesyonel olmayan veya evde uygulanabilecek metotlar ile kesin çözüm sağlanamayan hatta etkilerinin kötüleşmesine neden olabilen bir rahatsızlıktır. Güzellik merkezleri veya kuaförlerde pedikür seanslarını sırasında da uygulanan yanlış ve bilinçsiz yöntemler rahatsızlığın şiddetlenmesine sebep olabilir.

Tırnak Batması Nedir?

Tırnak batması nedir; her yaş döneminde görülebilen tırnak batması, ayak parmaklarındaki tırnakların kenarının bir baskıya, darbeye veya yanlış tırnak kesimi sebebi ile yumuşak deri içine girerek gelişmesine olarak tanımlanır.

Bireylerde en çok ayak baş parmağında görülen tırnak batması; iltihaplanması yanında görünümü de olumsuz etkiler ve böylelikle ayak sağlığını da tehdit etmektedir. Batık tırnak ile birey düzgün yürüyemeyebilir veya acı çekebilir.

Tırnak Batması Teli

Tırnak çekimine gerek kalmadan,tırnak batması probleminden kurtulmak çok kolay. Batık Tırnak için kullanılan altı farklı sistem uygulanmaktadır.

  • Bs Spange ( tırnak bant)
  • Combiped
  • 3 To Tel Uygulaması
  • Omega Tel Uygulaması
  • Podofix
  • Gold Spange

tekniklerinin hepsi Alman Meşeili olup kişinin tırnağındaki kalınlık -incelik-enfeksiyon-yara durumu, tırnak batığı derecesi, kişinin günlük yaşam koşulları v.s gibi bir çok durum değerlendirilip uygulanmaktadır. Tırnak batması tel uygulaması; Tırnak batmasına tel sistemi ile kesin çözüm. Tırnak batması tedavisi sonrası ayakkabınızı giyip sosyal hayatınıza devam ediyorsunuz. Ağrınız bitiyor acı çekme yok ameliyat veya operasyon yok.